Odpowiedz 
Adventure Island
24-02-2011, 15:28 44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2011 18:36 49 przez Ricochet.)
Adventure Island
Przeszukałem dział i nie widzę, żeby był wątek poświęcony Adventure Island. Trochę mnie to zdziwiło, bo gra uchodzi za popularną i pewnie mały grubasek pomykający od czasu do czasu na deskorolce jest rozpoznawalny przez większość na forum.

W każdym razie lepiej późno niż wcale. Nie wiedziałem tylko, bo seria jest długa, czy temat ma dotyczyć pierwszej części, czy wszystkich. Ja się na razie skupię na "jedynce", ale jeśli ktoś uzna, że lepiej będzie mieć wspólny wątek, to niech tak będzie.

[Obrazek: adventureisland0013.png] [Obrazek: adventureisland0003.png]

Dla mnie Adventure Island to już klasyka, niesamowicie trudna gra o niewykorzystanym potencjale. Największym i niewybaczalnym minusem jest to, że ciągle przemierzamy przez te same rundy. Ileż można? Gra posiada osiem poziomów, każdy złożony jest z czterech rund. Wygląd tych rund się zmienia, ale tylko przez pierwszy poziom, dalej przechodzi się ciągle przez to same, co strasznie irytuje, a w pewnym momencie męczy, nawet jeśli robi się przerwy. No i bossowie, ci też pozostają tacy sami. Szkoda, bo początek daje nadzieje na porządną rozgrywkę.

Jak wspomniałem, gra jest bardzo trudna, świadczy o tym kilka elementów. Upływający czas to jeden z nich, wymaga często wielkiego pośpiechu i wymusza na graczu błędy, każde potknięcie o przeszkodę przybliża nas o śmierć bohatera. Czas można uzyskać poprzez zbieranie owoców, które też w końcu znikają, jeśli będzie się zbyt długo zwlekać, a postać jest ociężała i mało zwinna. Główną bronią jest rzucanie młotkami lub kulkami ognia, podobnymi do tych z Mario, posługiwanie się nimi nie zawsze jest wygodne, gdyż kierują się ku ziemi i czasem nie trafiają w przeciwników, którzy też nie są za łatwi, szczególnie ptaki, żaby albo szopy (?), które wybiegają szybko zza pleców. Rozmieszczenie "przeszkadzajek" jest przemyślane, podczas biegu można potknąć się o kamień i wpaść prosto do ogniska. Gra wymaga dużego skupienia, po stracie życia musimy radzić sobie bez jakiejkolwiek broni, a wtedy jest bardzo ciężko o przetrwanie, dodatkowo po "game over" grę trzeba zaczynać od samego początku.

Podoba mi się rozwiązanie z jajkami, bo jest element zaskoczenia, nie wiadomo co się w nich trafi. Może życie lub coś co daje punkty, a może wróżka dająca nieśmiertelność na pewien odcinek drogi. W porównaniu do Chip'n'Dale tutaj pojawić się może również zła wróżka, która nie pomaga i przyśpiesza proces ubywania czasu, co w końcu doprowadza do utraty życia. No i jazda na deskorolce, podstawowy bajer Adventure Island. Ocena: 5+/10.

Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

[Obrazek: a9ddd376cd78dab3.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2011, 21:24 49
RE: Adventure Island
Zacznę od minusów, czyli od bossów. Wszyscy na jedno kopyto, różnią się tylko wyglądem głowy, zero urozmaicenia. I na tym można skończyć wymianę negatywnych cech. Gra jest bardzo dynamiczna i wymagające, początkowo jest ciężko, a później zaczyna się robić coraz trudniej. W końcowych światach poziom trudności jest wręcz horrendalny, w dodatku trzeba się pilnować żeby nie stracić lepszego strzelania, bo w takim przypadku znajdziemy się w czarnej pupie- młoteczki w pewnych miejscach po prostu nie dają rady. Zdobycie deskorolki nieco ułatwia sprawę, ale jednocześnie wymusza większe skupienie i koncentrację. Jadąc na desce mamy mało czasu na reakcję, więc musimy wykazać się nadludzkim refleksem, a jak tego brakuje to nauczyć się planszy na pamięć:P Trzeba też pamiętać które jajka są zbukami i które przepaści mają inną szerokość niż można by się spodziewać, ale takie są już uroki starych (nawet jak na tą platformę) gier.

[img][/img]
25-02-2011, 18:36 18
[Obrazek: adventureisland20012.png] [Obrazek: adventureisland20013.png]

Adventure Island 2 – w porównaniu do poprzednika gra prosta aż miło. Znacznie została uproszczona ta część i stała się tym samym przystępniejsza. Tym razem nie trzeba już trzymać przycisku biegu, by skakać wyżej, i najważniejsze – etapy są już różnorodne i bardziej ciekawsze. Zdarzają się podobne do siebie rundy, ale nie są jednolite. Bossowie także, mimo że każdy działa na tej samej zasadzie, to już nie wyglądają tak samo, podobnie ze scenerią, jest inna. Nowym elementem jest wprowadzenie dinozaurów, na których można się poruszać – pływać, chodzić, a nawet latać. Można mieć jakby hodowlę i zmieniać/wybierać przyjaznego stworka pomiędzy rundami, o ile wcześniej ich nie stracimy podczas grania. Więcej jest bonusów dających frajdę (bo kto nie lubi sobie poskakać ze skoczni na skocznie?). Dodatkowo co etap mamy loterie, wybieramy spośród kilku jaj jedno i mogą się trafić punkty lub życie. Moim zdaniem udana część, na pewno lepsza od „jedynki”. Ocena: 7+/10.

Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

[Obrazek: a9ddd376cd78dab3.png]
21-03-2011, 23:59 10
Albo trafiłam na specjalne wydanie nie do przejścia, albo ta gra rzeczywiście się nie kończy, bo swego czasu grałam dłużej niż długo, a mimo to nadal nie doszłam do finału. Jak już wspomniano powyżej, w tej grze jest istne zero jeśli chodzi o urozmaicenie kolejnych plansz, wszystko się powtarza, staje się nudne i nieciekawe. Do tej gry trzeba mieć stalowe nerwy i spory zapas kofeiny, by nie zasnąć w trakcie.

The way i am so innocent is the only thing You will not understand
22-03-2011, 22:21 26
Finał jest, podobnie jak w Mario, w planszy 8-4, a plansze rzeczywiście są podobne, z tym, że każda kolejna jest trudniejsza. Chociaż jak już jesteśmy przy Mario to tam był jeszcze mniejsza różnorodność plansz, ale były wykonane z większą pomysłowością.

[img][/img]
28-07-2011, 11:32 51
Dla mnie ta gra nie jest zła w jak byłem młodszy i nie miałem pc to grałem w nią bez przerwy chciałem w nią przejśc od początku do końca i tylko kilka razy udało mi się zobaczyć napisy końcowe tej gry wielokrotnie więcej przegrywałem i musiałem zaczynać od początku grając na emulatorze nie ma tego problemu bo można użyć save ale co z tego jak gra na pc wygląda dużo gożej.
11-08-2011, 19:28 39
Bardzo przyjemna seria gier. Swego czasu miałem na Pegasusa 3 części tejże produkcji. A pierwsza część jest jedyną grą w którą grała moja o 9 lat starsza Siostra :)

Co to gier:

Część I: Gra dla mnie dość trudna. Zazwyczaj dochodziłem tylko do 4 świata. Spróbuje do niej przysiąść się w najbliższych dniach, może będzie lepiej. No i strasznie mnie wkurzały te deskorolki. Niby bonus a... przepaść -.-'

Część II: Gra kupiona za 50 groszy od kolegi :) Bardzo fajnie, że mamy 4 dinozaury do wyboru. Irytowało mnie strasznie, że liczba etapów jest losowana i nieraz szybciej szliśmy do Bossa, nie raz później. Ale tak to pozytywne wrażenia. Gra ma ciekawy klimat :)

Część III: Moja ulubiona. Piąty dinozaur, licznik owoców, ustalona z góry liczba etapów... :rotfl:

Część IV: Inna niż pozostałe, ale to nie wada. Bardzo dobrze mi się grało, udana produkcja.
14-08-2011, 12:44 57
1 część wydaje mi się ze jest najsłabsza i nużąca no ale grało i to nie jeden raz:)
2 część o już jest lepiej i pojawiają się dinozaury udana kontynuacja:)
3 część moja ulubiona ile ja się w to ugrałem na pegasusie najdalej gdzieś dochodziłem do wodospadów czy cianko ale dzieki emulatorowi i saveom przeszedłem całą grę:)
4 część szczerze niewiele w nią grałem ale zapowiada się ciekawie mam zamiar ja dogłębniej poznać;)

fairytales of yesterday will grow but never die
26-08-2011, 21:56 31
1. Pierwotne zawsze najlepsze jednak tu zaś jest inaczej. Trochę trudna gra. Jedno zetknięcie się z przeciwnikiem i po nas. Ciągły prosty bieg wciąż nudzi i męczy. Mało co poukrywanych bonusów, no może deskorolka która trochę utrudnia przeskok na kolejną platformę, jednakże ta daje jakby dodatkową ochronę.

2. Wciąż widzimy ile światów nam jeszcze zostało do pokonania, czy lepiej czy gorzej dla każdego inaczej.
Sprawa z dinusiami fajna, każdy jest dostosowany do czego innego. Jeden pływa, drugi lata, ten przechodzi przez lawy, tamten nie ślizga się na lodzie... Trochę chore dla mnie jest, że podczas walki z bossem zsiadamy z nich i osobno walczymy, dino może dostawać ile wlezie jednak i tak nie zginie.
Mamy możliwość także cofania się w lewo w razie jak np. nie wzieliśmy owoca czy czegoś...
Dobre są także pkty ukryte w latających jajach po przejściu etapu.

3. Przyznam iż dla mnie ta część jest nieco gorsza od dwójki. Nie możemy się cofać, nie ma tego bonusa po przejściu etapu, nie widzimy ile światów zostało do końca. Jednakże został dodany kolejny dinuś, ten zaś nie jest wciągany przez ruchome piaski na pustyni. Jeszcze jedna broń do wyboru, bumerang, który może rozwalać te głazy. No i dodana osłonka chroniąca przed jednym zetknięciem się z wrogiem.
Tak więc stawiam równo z dwójką.

4. W tę część nie miałem okazji zagrać na pegasusie. To takie a'la role playng. Na początku nie wiedziałem gdzie iść, co robić jednak później mi się załapało. Zaskoczyły mnie tu passwordy które się wyświetlają po wejściu do tej chaty. Głupotom jest dla mnie że po wyjściu z lokacji gdzie był boss i po ponownym wejściu jest on znowu. Gra ta zawiera sporo łamigłówek które dają dodatkową zabawę. Tę część stawiam na pierwszm miejscu.
29-08-2011, 13:21 33
Dla mnie najlepszymi częściami była 2 i 4. Dwójka była w porzo. Świetny klimat, nastrojowa muzyka, niezła grafa. Co do 4 mam podobne zdanie jednak największym atutem jest możliwość łażenia po całej krainie bez przeszkód czyli można było chodzić w jedną i drugą stronę, nie jak w poprzednich częściah tylko w prawo. według mnie to jedna z najlepszych gier na pegasusa. Każdy pegasusoman powinien w nią zagrać. Pzdr :D
Odpowiedz