Odpowiedz 
6. grudnia 2015 - nowy serwis startuje na dobre!
06-12-2015, 17:51 24
6. grudnia 2015 - nowy serwis startuje na dobre!
Cóż, pora przedstawić Wam nowy projekt serwisu internetowego. Kilka słów na początek - ludzie nadal chcą grać w przeglądarce a nasz emulator online, napisany w javie, od jakiegoś czasu praktycznie przestał być używany, ja miałem w międzyczasie okazję trochę popracować nad zupełnie innym programem, nieco lepszym i ciekawszym stąd też pomysł uruchomienia zupełnie nowego serwisu. Nie będzie to jedynie podstrona z grami online (jak dotychczas) a to dlatego, że nowy emulator obsługuje już nie tylko gry z Pegasusa. :)

Póki co serwer będę opłacał samodzielnie, z czasem (jeśli popularność serwisu wzrośnie i będzie potrzeba droższego serwera) być może będą organizowane zbiórki (tak jak jest teraz tutaj).

Serwis powstawał dość długo ze względu na to, że autor emulatora nie zgadzał się na wszystkie wprowadzone przeze mnie zmiany w programie. Skończyło się na tym, że emulator został niemal w całości po angielsku, ma drobne poprawki względem oryginału, niewidoczne z poziomu użytkownika. Ale za to dostałem zgodę na używanie własnej wtyczki do obsługi pada, wzorowanej na kodzie autora, ale w całości po polsku i zsynchronizowanej jedynie z tym serwisem. :P Zatem strona będzie prawdopodobnie pierwszą w kraju, która umożliwi ludziom granie online w gry z pięciu klasycznych konsol i używanie pada z przeglądarką.

Postanowiłem żeby nie dzielić (i tak dość małej) społeczności wielbicieli retro gier i nie uruchamiać nowego forum, więc użytkownicy obydwu serwisów będą się mogli spotykać i dyskutować tutaj. :)

Zapraszam i polecam, mam nadzieję, że i Wam się ten serwis spodoba.

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2015, 17:57 32
RE: 6. grudnia 2015 - nowy serwis startuje na dobre!
Emulator w Javie przestał być używany pewnie dlatego, że od którejś wersji Java zrobiła bardzo niefajną zmianę. Mianowicie aby otworzyć jakikolwiek przeglądarkowy aplet bez specjalnego certyfikatu, trzeba go dodać do wyjątków w panelu sterowania. Moim zdaniem już lepiej ściągnąć emulator offline.
06-12-2015, 21:07 50
Piękności sprawa, brawo. Jednak pytanie, jest opcja gry na dwóch? Sam na uczelni często widziałem, jak to jest potrzebna i szukana rzecz.
06-12-2015, 21:23 51
niestety nie ma takiej możliwości, były próby żeby wprowadzić sterowanie dla dwóch osób, ale spełzły na niczym. :P Być może będzie opcja grania we dwóch/więcej osób over internet, ale to echa dalekiej przyszłości póki co, chociaż bardziej możliwe niż granie w dwie osoby przy jednym kompie, bo niewielkie sukcesy już w tej materii są. :P

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
07-12-2015, 17:46 13
Szkoda trochę, ale i tak wielkie gratulacje za dodanie innych platform, wreszcie można w coś pograć, nie bawiąc się w szukanie emulatorów. Na prawdę kawał dobrej roboty.
08-01-2016, 21:42 23
Bardzo fajny pomysł gratuluje mam nadzieję że, serwis przebije się przez strony z javowymi emulatorami gdyż ten flashowy jest dużo przyjemniejszy a i obsługa pada to dopiero coś. Życzę większego rozgłosu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz