Odpowiedz 
168 in 1 - Legend of Pegasus...
15-07-2010, 20:43 35
168 in 1 - Legend of Pegasus...
No cóż, przed założeniem tematu porządnie się zastanawiałem, czy jest w ogóle sens go zakładać? Tyle już wspominano o grach z tej składanki. Nawet kontaktowałem się z ludźmi z branży (albo raczej z jednym ludziem :P), i nie przyniosło to oczekiwanych efektów. On też miał problem, czy założyć taki temat.
Ale w końcu nastał ten moment. Oto przed wami wątek-rzeka, wspomniano o grach w tej składance wiele, co nie znaczy, że wszystko zostało omówione. Przecież tyle hacków, które tam są zawarte, do tego możliwość ustawienia poziomu startowego oraz ilości żyć... Jestem pewien, że większość z Was miała z nią kontakt, a przynajmniej o niej słyszała. Śmiało, wątek otwarty!

Istnieje gatunek antylop, potrafiących skakać wyżej niż przeciętny dom. Wynika to z faktu ich mocnych mięśni nóg oraz tego, że przeciętne domy nie potrafią skakać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2010, 20:59 57
RE: 168 in 1 - Legend of Pegasus...
99 żyć w contrze to jest to za co bardzo lubiłem tą składankę;) Ogólnie to chyba każdy kto pogrywał na Pegazie miał kontakt z tym kartdridżem:D ciekawe czy ktoś zadał sobie tyle trudu żeby sprawdzić ile tak naprawdę było gier na tej składance?
15-07-2010, 21:32 45
Mam w posiadaniu jeszcze dwa takie Carty.
Składanka wymiata!!!Szczególnie Contra 3!!!
Od początku idzie się z "eSką":P
To była moja ulubiona gra z tej składanki.
A tak to w każdą grę z Niej nie grałem.Tego jestem pewien.
Lubiałem też w Baloon Fight pogrywać,F-1 Race,Urban Champion i wiele różnych.
Polecam tę składankę na długie,zimowe wieczory przed telewizorem!Jest do wyboru dużo dobrych gier i każdy coś dla Siebie znajdzie.
Ocena 10/10

Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
!!!Z PEGASUSEM wyrosłem,lecz z NIEGO nie wyrosne!!!
Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
18-07-2010, 08:08 41
No,świetny temacik:P.Tak...ta składanka jest najlepsza na świecie!!Kocham ją za te 99 żyć w contrze :D .! A wgl to szkoda że contra na tej składance w emulatorze nie chodzi. :( .! Ogólnie gry na tej składance są świetnie dobrane,np. mam tu arkanoida a nigdzie indziej go nie miałem.Na żadnym kartridżu.A tu jest :P .Zresztą nie ma się co rospisywać,jest to chyba najlepsza składanka na pegasa/nesa.I tyle.Za te gry i 99 żyć w contrze.
Pozdro dla all.xDD
18-07-2010, 11:43 40
ciężko się nie zgodzić, to jest legenda, wręcz przedmiot kultu. Pamiętam mniej więcej połowę lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, kiedy konsole w mojej jakże malowniczo zabitej dechami rodzimej wiosce nie były specjalnie liczne, a jeszcze nie nadeszły czasy, gdy kartridże można było nabyć wszędzie za bezcen, pierwszy raz pojawiła się ta składanka, w ilości sztuk: 1 (ja nie byłem w jej posiadaniu niestety :P). Sam kartridż był niezwykle intrygujący, znacznie cięższy niż praktycznie wszystkie, z którymi miało się do czynienia. Po włączeniu tegoż cuda oczom ukazywało się piękne menu, genialne powiedziałbym, do dzisiaj bardzo je lubię. Chyba podobnie lubię tylko menu na starych cd-kach z czasopism komputerowych, kiedy nawet każde demo było czymś niezwykłym :D

168 in 1 dała sporo wielu grom dla dwóch osób, bo jakby nie patrzeć zabawa na kilkudziesięciu życiach dawała większą swobodę (np. w Mario Bros, ale też i Contrze) i więcej radości z wyprawiania głupot, bez obaw, że zaraz jeden z graczy skończy :P Znaczna część z umieszczonych tam tytułów, to były gnioty, ale nikt tak o nich nie powie, bo to jakby nie patrzeć symbol - jeden z pomników Pegasusa, a takie zawsze mają swoje przywileje :P

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
18-07-2010, 11:55 51
O mojej historii z tym cartem rozpisałem się gdzie indziej. W skrocie: najprawdopodobniej mój pierwszy kontakt z nim był, gdy jeszcze nie miałem Pegaza. Był to mój drugi cart. Tak chciałem na nim grać, że pchałem go na siłę do konsoli, uszkodziłem obudowę i nie chciał zaskoczyć, bo PCB w środku się ruszało i nie chciał wejść do slotu :( Dopiero, gdy podrosłem, wpadłem na pomysł, by wyjąć z obudowy :D
Contra z tego carta uzależniła mnie od gier. Wiele czasu spędziłem grając na dwóch w Ballon Fighta aka "kopa w d... i papa", Mario Bros, Urban Champion. Do tego rzadko spotykane gdzie indziej gry na pistolet, te wszystkie hacki (np. niezniszczalny Bomber-Man) i gra na 99 żyć... w inny sposób Popeye'a i Contry nie tykałem. Wspomnę jeszcze o chyba najbardziej badziewnej wersji SMB, jaką widziałem :D
Kamień węgielny pod budowę potęgi famiklonow w Polsce i nie tylko. O! :P
18-07-2010, 12:00 05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2010 12:01 37 przez Evil.)
a no ta, tam był chyba taki Mario, który biegał po lodzie (?) i tak szybko popierdzielał :P można było przeskoczyć tą chorągiewkę na końcu poziomu, a później się biegło aż do końca czasu* :D co prawda później na tych wszystkich "milion pięćset sto dziewięćset in 1" też takie Mariany się trafiały, ale tam pierwszy raz. Czy mi się tylko wydaje i źle pamięta, że tam taki był? :P

ed. * swoją drogą - ciekawe zaburzenie czasoprzestrzeni :P przeważnie się biegnie do celu, a tam się biegło do końca czasu.

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

18-07-2010, 12:03 45
Nie, ta był "oszukujący Mario". Zupełnie inne menu, a i grafika terenu zmieniała się wraz z ruchem bohatera i grało się na ślepo. Nestopia chyba akurat to otwiera, sprawdź pan ;)
18-07-2010, 12:08 10
pamiętam go, ale mi się wydaje, że był taki, o którym napisałem. Ale tyle lat temu to już było, i tyle zgranych składanek temu, że nie dam sobie ręki uciąć, ani nawet niczego innego :P

18-07-2010, 12:10 16
Obydwa są i jeszcze parę innych. sprawdziłem przed chwilą ;)
Odpowiedz