Odpowiedz 
13.11.2015 - seria ataków terrorystycznych w Paryżu.
14-11-2015, 19:53 17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2015 19:54 30 przez Evil. Powód: Drobne poprawki)
13.11.2015 - seria ataków terrorystycznych w Paryżu.
[Obrazek: lNhvwWFm.jpg]

Być może forum wielbicieli gier nie jest najlepszym miejscem dla tego typu dyskusji, ale w końcu wszyscy jesteśmy ludźmi. Myślę, że wielu z nas dotknęła w taki czy inny sposób wczorajsza informacja. A nawet jeśli nie dotknęła, to każdy z nas ma jakiś pogląd i punkt widzenia, którym być może zechce się podzielić. Ja sam mam kawałek dość bliskiej rodziny, mieszkający zarobkowo w Paryżu i mimo, iż dość szybko wiedziałem, że nic im się nie stało to sama myśl, że mogło, była naprawdę przerażająca.

Jeśli ktoś chce coś tutaj napisać, to śmiało.

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2015, 21:24 01
RE: 13.11.2015 - seria ataków terrorystycznych w Paryżu.
Niestety doniesienia z mediów potwierdzają słowa ekspertów sprzed ostatnich paru miesięcy, że wśród uchodźców, którzy napływali do Europy mogą znaleźć się terroryści. Przy jednym z zamachowców znaleziono syryjski paszport. Osoba ta przybyła do Grecji wraz z innymi uchodźcami, bodajże na wyspę Lesbos...
Interesującym, a mało znanym głosem w sprawie jest fakt, że Francja wcale nie jest bez winy. Francuzi, jak wiadomo są potęgą militarną i w ostatnim czasie nasiliły się z ich strony naloty na pozycje ISIS. Teraz to wygląda to po prostu tak, że Syryjczycy postanowili w odwecie "przynieść" do serca Europy swój, brzydko nazwę, "folklor". Dla tych Syryjczyków takie masakry to codzienność, a dla Europejczyka nie.
Winą obarczyłbym też Merkel, która do niedawna tak ochoczo zapraszała wszystkich emigrantów do Niemiec.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-11-2015, 22:30 40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2015 22:30 40 przez Evil. Powód: Drobne poprawki)
RE: 13.11.2015 - seria ataków terrorystycznych w Paryżu.
Trochę za duże uproszczenie, że Syryjczyk = zamachowiec, bo nikt nie powiedział, że ten paszport rzeczywiście należał do osoby, która w tym uczestniczyła. Z czasem zaczęły się pojawiać sprzeczne doniesienia. Po drugie jeden z zamachowców, to Francuz, który wyjechał się szkolić na Bliski Wschód i wrócił z takim prezentem do rodzinnych stron. Szeregi Państwa Islamskiego zasilają też "przedstawiciele zachodu", nie zapominajmy o tym.

Nie jestem ani zwolennikiem, ani przeciwnikiem przyjmowania przedstawicieli innych nacji, bo nie jestem hipokrytą, który nie widzi, że Polacy też się rozlali po całym świecie, nie tylko tam, gdzie jest podobna kultura (mam zresztą wujka, który ma firmę i mieszka na stałe na innym kontynencie). Na pewno powinno to być robione z głową a nie tak, żeby było poprawnie politycznie. Problemem jest to, że trzeba umieć pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują. Umieć pomóc, to nie znaczy przyjąć z otwartymi ramionami, bo jeśli nie ma możliwości zapewnienia im pracy, godnego i normalnego życia, to absolutnie nie powinno się nikogo przyjmować. Tym bardziej, że to myślenie narzucone przez Unię w osobie Merkel jest idiotyczne - mamy przyjąć siedem tysięcy, pal licho czy będzie to 7000 matek z dziećmi czy 7000 chłopów w wieku 25-30 lat.

Już tak odchodząc od tematu uchodźców a wracając do tematu terrorystów (bo dla mnie jedno nie równa się drugiemu), ciężko sobie wyobrazić jak to wszystko się rozwinie, kto ma walczyć i z kim właściwie. I czy walczyć z nimi mają ci sami, którzy ich zbroją, bo pewnie wielka część ich uzbrojenia pochodzi z USA, Rosji, Francji... Chyba, że się mylę i sami sobie tą broń produkują. I co będzie dalej ze światem, jaki znamy - pełna inwigilacja każdego i na każdym kroku? Może lepiej byłoby to pchać w drugą stronę, zamiast ograniczać ludziom wolność coraz bardziej i tworzyć coraz to nowsze reguły, których i tak nie będą przestrzegać ci, którzy nie chcą, dać każdemu prawo do obrony we własnym zakresie. Zrezygnować ze świata w którym tylko bandzior czy psychopata może używać broni a normalny człowiek już nie.

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości