Odpowiedz 
Znalezione 1. "spadochroniarze" 2. "słonik"
13-05-2013, 00:41 42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2014 21:31 24 przez damiano4444-92. Powód: Drobne poprawki)
Post: #1
1. "spadochroniarze" 2. "słonik"
Czy ktoś kojarzy może takie dwie gierki:

1. "spadochroniarze"
Sterowało się szarą armatą/ działkiem (stało ono na zielonej trawie, a w tle gry były palmy(?) - w każdym bądź razie tłem były ciemnozielone korony jakichś drzew i ciemne (czarne ?) niebo), strzałkami w lewo/ w prawo obracało się celownikiem, i strzelało się białymi pociskami - czymś na kształt gwiazdek.
A strzelało się do spadochroniarzy, spadających z góry. Wraz z upływem czasu liczba spadochroniarzy wzrastała. Jeśli się jakiegoś nie trafiło, po wylądowaniu na trawie biegł on ku naszej armacie i zaczynał przy niej dłubać.
Gdy przy armacie zebrała się większa liczba spadochroniarzy, następował Game Over.

* Być może, że z tą grą związane było coś z literkami, np. każdy spadochroniarz miał na spadochronie jakąś literkę, i trzeba ich było w odpowiedniej kolejności zbijać ("w odpowiednij kolejności" tzn wydaje mi się, że od spadochroniarza z literką "A" na spadochronie, do spadochroniarza z literką "Z")
Nie wiem dlaczego, ale z tą grą kojarzy mi się Tetris ( o ten rodzaj tetrisa: Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link. więc być może były na jednej składance. Wątpię w to, bo "spadochroniarze" miały edukacyjny charakter, więc być może byli grą "wbudowaną" w konsolę, którą wydaje mi się, że
była m.in. klawiatura. Innymi grami "wbudowanymi" (tzn. chodziły bez dyskietki) w klawiaturę wydaje mi się, że były: Olimpiada (Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.) oraz pióro (było zielone, gdy pisało małe literki, i czerwone/brązowe, gdy pisało duże literki - albo na odwrót) - z tą klawiaturą i grami, które były w nią "wbudowane"
kojarzy mi się melodyjka "poszły w pole kurki trzy" (Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.)

   

2. "słonik"
Sterowało się siwym słonikiem (stał on na zielonej trawie, ale nie pamiętam, czy pyszczkiem w prawą, czy w lewą stronę; być może mial podniesioną jedną przednią nogę). Miał podniesioną trąbę, i był nieruchomy - suwał się po trawie, nie przebieral nogami. Sterowanie było takie: strzałka w lewo/ w prawo - przesuwamy słonika w lewo / w prawo, klawisz S,D,lub strzałka w górę - słonik wypuszcza z trąby wodę ku górze.
Tłem w grze było błękitne niebo, w tle być może stało po lewej stronie drzewo liściaste, być może też w tle był jasno zielone krzewy. U samej góry ekranu przelatywał ptak (być może kaczka, gęś, albo orzeł, ale dokładnie nie wiem) (nie pamiętam, czy leciał cały czas w jedną stronę, czy latał raz w lewo, raz w prawo) (Koloru ptaka dokładnie nie pamiętam - przypuszczam, że był złoty, biały albo czarny) - przelatując, albo powoli machał skrzydłami, albo skrzydła miał rozpostarte, a jedynie "przesuwał się" w powietrzu podobnie jak słonik po trawie - i upuszczał/ znosił białe jajko. Zadanie nasze polegało na tym, aby wodą z trąby słonika "złapać" jajko tak, by nie rozbiło się o ziemię.
Pamiętam, że po wyłapaniu jajka za pomocą wody, pojawiał się obrazek z angielskim podpisem - pamiętam na sto procent parasolkę podpisaną "UMBRELLA". Muzyczka była przyjemna, taka dla dzieci, ale jak dokładnie leciała, nie pamiętam.
Ze względu na to, że ta gierka jest dla dzieci i ma edukacyjny charakter, myślę, że też mogła być "wbudowana" w klawiaturę, albo załączona w dyskietce (tak za młodu nazywałem kartridż) do tej klawiatury.
Jak klawiatura wyglądała? Cóż, jak normalna klawiatura do kompa, tylko nad klawiszami F1-F12 (lub zamiast nich) miała wejście na dyskietki (przynajmnniej taką ją zapamiętałem :P )

   

Aby Wam ułatwić rozpoznanie tych gier, zrobiłem rysunki w Paint'cie, żebyście wiedzieli, jak mniej więcej one wyglądały.
Jeśli ktoś kojarzy je i znalazł rom do ściągnięcia, jakiś obrazek na necie przedstawiający te gierki, lub filmik na youtube z nimi, niech zapoda link. Będę ogromnie wdzięczny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-06-2013, 01:31 44
Post: #2
RE: 1. "spadochroniarze" 2. "słonik"
Obie gry na 99% znajdowały się na kartridżu 2000 Educational Computer 48 in 1, niestety nie znalazłem w Internecie ROMa z tą składanką. A szkoda, bo to był mój pierwszy kartridż i chętnie bym doń wrócił :P
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-06-2013, 19:30 20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2014 21:27 06 przez damiano4444-92. Powód: Drobne poprawki)
Post: #3
RE: 1. "spadochroniarze" 2. "słonik"
Dzięki :) Na youtube znalazłem filmik z tej gry.
Fragment z włączeniem gry "Słonik" i z graniem w nią jest tu Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Znalazłem też "grę", którą zapamiętałem - pisanie ptasim piórem, które zmieniało kolor z pomarańczowego na zielony przy zmianie wielkości liter Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

Składankę "Educational Computer 48 in 1" możesz pobrać np. stąd Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Smacznego ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-06-2013, 13:23 33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2014 23:56 43 przez damiano4444-92. Powód: Drobne poprawki)
Post: #4
RE: 1. "spadochroniarze" 2. "słonik"
Dokładniejszy link do tej gry to Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
   

Odnośnie gry nr.1 ("spadochroniarze")
Była podobna do gry znajdującej się na składance DreamGEAR 75-in-1, którą można pobrać pod linkiem Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
a mianowicie do gry numer 32 z tej składanki, która to gra miała nazwę "Burbles". Filmik o niej można obejrzeć tutaj: Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

Kojarzy mi się obrazek Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link. - tę grę musiałem mieć za młodu. Obrazek zobaczyłem na stronie Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link. i pochodzi on z gry GLK Book 48 in 1
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości